Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2016-06-20
Spotkanie Konfraterni św. Jakuba Apostoła przy katedrze polowej Wojska Polskiego

W poniedziałek 20 czerwca, miało miejsce ostatnie przed wakacjami spotkanie członków i sympatyków Konfraterni św. Jakuba Apostoła przy katedrze polowej Wojska Polskiego. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 18.00. Eucharystii w tym dniu przewodniczył biskup polowy ks. Józef Guzdek. Homilię wygłosił proboszcz katedry ks. ppłk Piotr Majka.
Kaznodzieja podjął rozważania dotyczące człowieka w drodze. Przywołał znany przykład bohatera z filmu „Droga życia”, którego pielgrzymka zmienia. Sceptycznie nastawiony, wyruszył on do Santiago de Compostela, aby dokończyć misję swojego syna, który zginął od uderzenia pioruna w Pirenejach. Idąc – doznał przemiany. Ukazuje to sens kroczenia po pątniczych szlakach, gdyż droga zmienia człowieka. Metanoia, jest jednym z elementów wielodniowego wędrowania.

Na zakończenie Mszy św. pasterskie słowo skierował do przybyłych pątników biskup polowy. Mówił on o świadectwie jakie daje pielgrzym w przestrzeni publicznej. Świadectwo wiary, które manifestuje, jest przykładem dla innych, którzy jeszcze nie wyszli na szlak.

Mszę św. oprócz biskupa polowego i proboszcza katedry, współkoncelebrowali również ks. Jan Dohnalik – kanclerz kurii polowej oraz wikariusz katedry ks. Marcin Janocha.

Po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, w sali przy katedrze odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Konfraterni. Omówiono plany ostatniego weekendowego etapu wędrówki do Łagiewnik (25-26 czerwca) oraz podjęto uchwałę o zmianie statutu Konfraterni. Kolejne spotkanie formacyjne będzie miało miejsce po wakacjach. 
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;