Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-01
Poznań: 5 tys. czapek dla afgańskich dzieci

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysłała dzisiaj do Afganistanu kolejny transport pomocowy. Składa się on z głównie z ponad 5 tys. czapek wydzierganych przez osoby zrzeszone w klubach „Włóczkersów”, które powstały z inspiracji Fundacji w różnych miejscach w Polsce.

Jak tłumaczy w rozmowie z KAI Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji „Redemptoris Missio”, wydziergane przez kluby „Włóczkersów” czapki zbierano w Fundacji już od listopada. – Tydzień temu otrzymaliśmy wiadomość, że na początku lutego do Afganistanu wyruszy wojskowy samolot, który może zabrać tonę pomocy. W kilka dni zorganizowaliśmy dodatkową zbiórkę nowej odzieży, żeby uzupełnić transport – wyjaśnia dodając, że oprócz czapek do afgańskich dzieci trafią również przybory szkolne. Dary z Poznania wyruszyły na lotnisko wojskowe we Wrocławiu. Stamtąd, po ocleniu polecą do bazy wojskowej w Bagram.

Janiec-Palczewska podkreśla, że do tej pory Fundacja „Redemptoris Missio” wysłała do Afganistanu już blisko 30 ton pomocy humanitarnej w kilkunastu transportach, w tym 40 tys. czapek. – Kluby „Włóczkersów” działają w całym kraju. Najbardziej aktywne są w ostatnim czasie kluby z wielkopolskiej Opalenicy i Murowanej Gośliny oraz klub z Wrocławia – przyznaje.

KAI (bt / Poznań)

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;