Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-03
Zegrze: Złożyli przysięgę na sztandar

3 lutego 156 żołnierzy służby przygotowawczej wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości m.in.: Zastępca Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P6 Sztabu Generalnego WP płk Marek Gładysz, przedstawiciel Szefa Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności DG RSZ płk Grzegorz Jarmuszko, przedstawiciel Komendanta - Rektora Akademii Sztuki Wojennej płk Maciej Marczyk, Komendant 26 WOG płk Rafał Smuszkiewicz, przedstawiciel Biura ds. Proobronnych płk Waldemar Pawluczuk, Zastępca Starosty Powiatu Legionowskiego Jerzy Zaborowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, okolicznych jednostek wojskowych, służb mundurowych, instytucji oraz licznie przybyłe rodziny i przyjaciele składających przysięgę elewów. 

Dzień dzisiejszy jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w waszym życiu. Jednak przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość i nie słowa roty. To przed waszymi przełożonymi i bliskimi świadczycie o waszym patriotyzmie oraz o gotowości poniesienia najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu. Tym aktem zostaliście zobowiązani do gotowości do poniesienia największych poświęceń wobec Polski. Za wami duży krok do służby w Narodowych Siłach a także służby zawodowej – powiedział zabierając głos komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura. Życzył im także żołnierskiego szczęścia, powodzenia oraz wytrwałości w realizacji własnych planów, a ich bliskim i opiekunom złożył szczególne wyrazy uznania i podziękowania.

Złożeniem przysięgi na sztandar wyróżnieni zostali szeregowi elewi: Patryk Krupka, Jakub Bamber, Krzysztof Sokołowski oraz Paweł Matusiewicz. Po słowach przysięgi Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. ppor. Antoni Humeniuk udzielił błogosławieństwa ślubującym ojczyźnie, a szer. elew Martyna Cikacz podziękowała za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości. Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym szeregowych elewów: Bartosza Mirczewskiego, Cezarego Kilińskiego, Joannę Czubaczyńską, Mateusza Czechowskiego oraz Emila Szczepanika.

Atrakcją przysięgi był sprzęt łączności oraz informatyki, które wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć na palcu apelowym. Po raz pierwszy w historii CSŁiI razem w jednym turnusie służbę przygotowawczą odbywała matka i córka szer. elewi Małgorzata oraz Aleksandra Podbielska. Elewi po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze swoimi oczekującymi bliskimi i przyjaciółmi.

Więcej zdjęć w naszej galerii >>>

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;