Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-10
Warszawa: biskup Józef Guzdek odwiedził pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego

W przeddzień XXV Światowego Dnia Chorego biskup polowy Józef Guzdek odwiedził pacjentów i lekarzy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie(szpital przy ul. Szaserów). Ordynariusz wojskowy przewodniczył Mszy św., podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych, a także spotkał się z pacjentami, kadrą, personelem i kapelanami szpitala.

Biskup Guzdek odwiedził Klinikę Pediatrii oraz Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej. Spotkał się z najmłodszymi pacjentami szpitala, pytał o ich zdrowie, modlił się w ich intencji i wraz z kapelanami wręczał im maskotki, przekazane przez Caritas Ordynariatu Polowego. Rozmawiał z lekarzami m.in. o tym, co skłoniło ich do podjęcia pracy wśród chorych oraz dziękował za pełną oddania i poświęcenia służbę potrzebującym pomocy w cierpieniu.

Podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy pw. św. Rafała Kalinowskiego Biskup Polowy wraz z kapelanami WIM modlił się w intencji chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc. W homilii podkreślił, że Światowy Dzień Chorego pozwala na nowo odkryć, że zdrowie jest często niedocenianym darem oraz zachęcał do rachunku sumienia z wdzięczności wobec lekarzy i pielęgniarek niosących pomoc w chorobie i cierpieniu.

Podziękował także kapelanom WIM za niesienie nadziei i przesłania miłości pacjentom. - Niech ten Światowy Dzień Chorego będzie czasem modlitwy, pogłębionej refleksjii odkrycia, że tylko zjednoczeni z Chrystusem nadajemy ostateczny sens cierpieniu - powiedział.

Eucharystię koncelebrowali ks. płk rez. Andrzej Jakubiak i ks. płk Piotr Kowalczyk.  Uczestniczyli w niej, m. in. gen. dyw. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM, płk Grzegorz Kade, zastępca Komendanta oraz rzecznik prasowy WIM, Jadwiga Smogorzewska, przełożona pielęgniarek i ks. ppłk. Mirosław Biernacki. Śpiew animowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;