Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-10
Uroczystości Sybirackie w Szczecinie

W piątek 10 lutego o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym Ku Słońcu pod Pomnikiem Sybiraków odbyły się główne uroczystości patriotyczno - religijne z udziałem wojska i wspólnoty sybirackiej z okazji 77. rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Sybir .
„Brukowały wasze kości złotą drogę ku wolności. Stajemy dzisiaj w modlitwie, zadumie, żalu i milczeniu, oddając hołd wszystkim ofiarom, zesłańcom na Syberię od Workuty przez Sachalin po bezkresne stepy Kazachstanu po ofiary Katynia, Charkowa i Miednoje tych którzy zginęli tragicznie pod Smoleńskiem  przywołujemy imiona wszystkich naszych braci i sióstr którzy doznali ucisku, przemocy i złości na „nieludzkiej ziemi”. Kobiety, starcy, chorzy, dzieci i niemowlęta w wagonach upchani jak bydlęta wiezieni w mróz, skazani na śmierć przez zamarznięcie, morderczy trud ,choroby, głód ,cierpienia ,łagry i więzienia pomordowani i zmarli.
Niech Miłosierny Ojciec zechce przyjąć ofiarę ich życia razem ze zbawczą ofiarą swojego umiłowanego Syna. Przyjmij Boże nasze modlitwy przez Jezusa Chrystusa, który do końca nas umiłował i który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków ''. Tymi słowami modlił się pod Pomnikiem Sybiraków ks. ppłk. Piotr Gibasiewicz, który na zakończenie tej podniosłej uroczystości udzielił wszystkim zebranym Bożego błogosławieństwa. 

Wojsko na czele z gen. bryg. Dariuszem Górniakiem wspólnota Sybiracka , policjanci pozostałe służby mundurowe , władze, parlamentarzyści, młodzież szkolna poczty sztandarowe  oraz społeczeństwo miasta Szczecina modliło się o wieczny pokój dla wszystkich  którzy oddali swe życie na ołtarzu Ojczyzny.

Podczas uroczystości  z udziałem kompanii honorowej miał miejsce apel pamięci, odegrano „Rotę” oraz zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów. Była to dla wszystkich uczestników lekcja historii, patriotyzmu, czas szczególnej modlitwy i refleksji. Na zakończenie tradycyjnie zaproszono wszystkich do udziału we Mszy świętej w Kościele Garnizonowym w dniu 12 lutego o godz.13.00 w intencji braci Sybirackiej a w okresie Wielkiego Postu na Sybiracką Drogę krzyżową.

P.G.

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;