Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-11
Sulechów: XXV Światowy Dzień Chorego w Parafii Wojskowej

11 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorego i liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes ks. por. Krzysztof Ziobro służył chorym z posługą sakramentalną w konfesjonale, a następnie przewodniczył Mszy Świętej w intencji chorych i cierpiących.

Ksiądz kapelan odwołując się do aktualnego Orędzia Ojca św. Franciszka powiedział m.in.: „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja. Światowy Dzień Chorego to dar św. Jana Pawła II, który ustanowił ten dzień po przeżyciach choroby, jak i zagrożeniu życia po zamachu. Patrzymy dziś na służbę zdrowia w kontekście powołania, to także «Pójdź za Mną i bądź przedłużeniem moich rąk miłosiernych”. Na zakończenie Eucharystii ksiądz kapelan udzielił chorym sakramentu namaszczenia chorych. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy obrazek upamiętniający XXV Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego z 13 maja 1992 r. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego dnia na 11 lutego, gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Jan Paweł II ustanawiając Światowy Dzień Chorego zaznaczył, że: „Ma on na celu uwrażliwienie Ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu...”.

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Bieszczak

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;