Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-14
Zapalmy światełko pamięci dla bohaterów Armii Krajowej

Z okazji przypadającej we wtorek, 14 lutego, 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, w 150 punktach w Warszawie zapłoną znicze pamięci. – To światełko będzie wyrazem naszej wdzięczności i pamięci. Zwracamy się z apelem do społeczeństwa, by 14 lutego pamiętano o tamtym pokoleniu, które nie pytając „po co?” i „za ile?” gotowe było oddać Rzeczypospolitej swoje zdrowie i życie – podkreślił Jan Józef Kasprzyk p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Akcja „Światełko dla Armii Krajowej” to jeden z elementów centralnych obchodów 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, organizowanych przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowy Związek Żołnierzy AK, nad którymi patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Znicze zapłoną w miejscach związanych z czynem zbrojnym największej formacji Polskiego Państwa Podziemnego. – Pragniemy, aby wzorem stolicy, światełko pamięci zabłysło w każdym miejscu w Polsce, które upamiętnia heroizm niezłomnych żołnierzy Armii Krajowej – podkreślił Jan Józef Kasprzyk.

Inauguracja akcji „Światełko dla Armii Krajowej” rozpocznie się jutro o godzinie 10:00 przy tablicy upamiętniającej Akcję pod Arsenałem, na ul. Długiej 52, w Warszawie. Następnie, o godzinie 11:00 zaplanowano sesję naukowa pt. „Kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia, poprzez właściwą formę przekazu etosu Polskiego Państwa Podziemnego” w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie (pl. Bankowy 1). O godzinie 14:00 odbędzie się uroczystość złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przed pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” (ul. Fryderyka Chopina). O 14:30 zaplanowano oddanie hołdu przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego (ul. Jana Matejki). Wieczorem, o godzinie godz. 18:30 rozpocznie się koncert patriotyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Teatrze Polskim w Warszawie (ul. Kazimierza Karasia 2).

Msza św. w intencji poległych oraz żyjących żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 lutego o 10:00.

KAI (ar / UdSKiOR / Warszawa)

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;