Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
luty
2017-02-26
Sulechów: Parafia Wojskowa włączyła się w Akcję Zdrapka Wielkopostna 2017

Wielki Post zaczyna się 1 marca, ale już w niedzielę 26 lutego rozdano wśród sulechowskich parafian – starszych i młodszych, pół tysiąca zdrapek. Zdrapki zostały także rozpowszechnione wśród żołnierzy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii.

Taka aktywna forma przeżycia Wielkiego Postu, który przed nami spotkała się z wielkim przyjęciem przez wiernych i sympatyków garnizonowego kościoła w Sulechowie. Doświadczenie ostatnich lat wskazuje, że warto włączyć się w tę akcję. Przynosi ona wiele dobrych owoców, a wierni przyjmują ją z wielką życzliwością i otwartością.

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego. Mają one miejsce w trakcie trwania Wielkiego Postu. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania. Ćwiczymy więc swojego ducha oraz podejmujemy refleksję nad obecnym życiem, nad swoją codziennością. Dotyczą one tematyki związanej z Wielkim Postem. Pojawią się więc: jałmużna, post i modlitwa w duchu nowej ewangelizacji.

W treść tegorocznej edycji zdrapki zostały wpisane ważne wydarzenia przypadające w 2017 roku: rok św. Brata Alberta, Jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 100. rocznica objawień fatimskich. Tegoroczna szata graficzna zdrapki nawiązuje do Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry. Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia. W 2015 roku pojawiła się w Polsce i zafascynowała swoją prostotą tysiące uczestników. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce.

Tekst: KZ
Zdjęcia: Ireneusz Bieszczak

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;