Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-01
PKW OIR Kuwejt w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

1 marca na terenie w  bazie lotniczej Al. Jaber w Kuwejcie zorganizowano uroczystą zbiórkę żołnierzy II zmiany PKW OIR KUWEJT z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Zbiórkę rozpoczęło się złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości mjr pil. Przemysława Struja, ppłk pil. Norbertowi Chojnackiemu -  Dowódcy II  zmiany PKW OIR Kuwejt.

Odczytano przesłanie Ministra Obrony Narodowej RP Antoniego Macierewicza do żołnierzy Wojska Polskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”.

Uroczysty apel zakończono Apelem Pamięci oddając tym samym hołd wszystkim bohaterom podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963, którzy nie szczędzili swoich sił i nierzadko poświęcili swoje życie dla wolnej i niepodległej Ojczyzny.

*****

O godzinie 17.00 kapelan ks. kpt Dariusz Kamiński odprawił Msze Świętą za Żołnierzy Wyklętych, zarówno żyjących jak i tych którzy odeszli na wieczną wartę nie doczekując niepodległej Polski. W homilii ks. Dariusz wspomniał o bohaterstwie i honorze ludzi, którzy kładąc swoje życie na ołtarzu Ojczyzny poświęcili się walce o suwerenność i niepodległość w walce z wewnętrznym i zewnętrznym wrogiem RP.

Środa Popielcowa wypełniła naszą kaplicę po brzegi rozpoczynając okres Wielkiego Postu. Skłoniliśmy głowy by posypać głowy popiołem i przy słowach kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” wstąpić na drogę poprawy tego co w nas niedoskonałe i słabe.

Tekst i zdjęcia: PKW OIR Kuwejt

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;