Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-01
Sulechów: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniach 28 lutego i 1 marca żołnierze 5. pułku artylerii uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z wyjazdem większości żołnierzy pułku na szkolenie poligonowe, uroczysty apel odbył się w sulechowskiej jednostce w przeddzień święta.

Święto rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru przez kompanię honorową pułku. Następnie uroczyście podniesiono na maszt flagę narodową. Głównym akcentem uroczystości było odczytanie przesłania Ministra Obrony Narodowej.

Następnie głos zabrał dowódca pułku. Płk Jacek Kiliński odniósł się do słów ministra oraz przybliżył żołnierzom znaczenie Żołnierzy Niezłomnych dla walki o niepodległość Polski.

Nie zabrakło również kapelana garnizonu ks. por. Krzysztofa Ziobro. Uroczysty apel zakończyło odegranie Pieśni Reprezentacyjnej WP oraz defilada pododdziałów pułku.

Na tym jednak nie zakończył się udział w Dniu Pamięci. Jeszcze w niedzielę 26 lutego żołnierze pułku współorganizowali bieg Tropem Wilczym, a w dniu 1 marca przy obelisku upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych stanęła warta honorowa oraz zapalono znicze.

W godzinach wieczornych ks. por. Krzysztof Ziobro odprawił w parafii wojskowej Mszę Świętą w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.

Tekst i zdjęcia: kpt. M. Stajkowski, szer. M. Nowakowski

 

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;