Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-01
Środa Popielcowa w katedrze polowej

Biskup Polowy Józef Guzdek przewodniczył porannej Mszy św. w katedrze polowej, połączonej z obrzędem posypania głów popiołem. Kościół katolicki rozpoczął dziś czterdziestodniowy okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

W skierowanym do wiernych słowie bp Guzdek zachęcał, aby rozpoczynający się Wielki Post stał się okazją do pracy nad sobą i przemiany serca. – Aby przemienić swoje życie potrzebne są konkretne decyzje o dokonaniu zmian w najważniejszych obszarach życia i aktywności.Ponieważ jesteśmy świadkami, a może i uczestnikami, niewłaściwego używania daru mowy, który zamiast łączyć, budować wspólnotę – dzieli, dlatego na początku Wielkiego Postu zachęcam do wielkiej pracy w trosce o właściwą komunikację z innymi ludźmi – werbalną i pozawerbalną. Zwróćmy uwagę na wypowiadane przez nas słowa a także gesty. Czasem niosą one w sobie dobro, czasem niewiele znaczą,są puste, niepotrzebne, innym razem ranią i poniżają, zamiast budować wspólnotę – wyznaczają nowe linie podziałów. Zadbajmy więc o to, aby wypowiadane przez nas słowa wlewały w serca bliźnich nadzieję i nowe motywacjedo życia. Rozpocznijmy ten Wielki Post od postanowienia, aby z wielką  troską i starannością dobierać każde słowo i każdy gest oraz wyrażać je odpowiedzialnie.

Dziś podczas Mszy św. w kościołach garnizonowych w całym kraju zbierane są pieniądze na pomoc  włoskiej parafii w miejscowości Campotosto w regionie Abruzja, w prowincji i diecezji L'Aquila, doświadczonej w ubiegłym roku trzęsieniem ziemi. Będzie to tzw. jałmużna postna na rzecz włoskiej wspólnoty parafialnej, która pragnie odbudować zniszczoną świątynię.

Eucharystię koncelebrowali ks. płk January Wątroba, wikariusz generalny biskupa polowego, ks. płk SG Zbigniew Kępa, notariusz i rzecznik Ordynariatu Polowego oraz ks. por. Marcin Janocha, sekretarz.

kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;