Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-04
Polana Pociecha k. Palmir: uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

4 marca na polanie Pociecha (okolice Palmir) odbyła się Msza Święta  Polowa w intencji Żołnierzy Wyklętych.  Mszę odprawił kapelan 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym ks. ppor. Mateusz Korpak, który w kazaniu przybliżył trud życia i chwalebną działalność Żołnierzy Niezłomnych.

W trakcie Mszy Św. został odczytany list Senatora RP Prof. Jana Żaryna przez Radnego Gminy Czosnów Marcina Manowskiego. Senator który jest jednocześnie Przewodniczącym Społecznego Komitetu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Wojciecha Ziembińskiego  przypomniał skalę zbrodni dokonanych na Niezłomnych przez komunistycznych oprawców, mówił o ofiarach śmiertelnych ale i o ludziach pohańbionych w pamięci zbiorowej. Dziękował wspaniałemu pokoleniu młodzieży, kibicom, harcerzom, uczniom i nauczycielom za to że dzięki nim Podziemna Armia Powróciła i zajęła przestrzeń Publiczną. Przypomniał też o naszych obowiązkach, by pamięć przywrócona i cześć, już nigdy nie zostały wygaszone.

Po Mszy Św. odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Marii Piotrowskiej, uczennicy gimnazjum im. Ryszarda Kaczorowskiego przy zespole szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, występ młodej ale bardzo utalentowanej piosenkarki nagrodzony został gromkimi brawami.

Niewątpliwą atrakcją uroczystości był w niej udział rekonstruktora. Pan Marian Osiński „OSA”  dumnie prezentował się w mundurze z okresu kampanii wrześniowej.

Marcin Manowski

Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie „Orzeł”

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;