Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-09
Zakończenie Synodu Ordynariatu Polowego Słowacji – relacja z Bratysławy

Punktem kulminacyjnym spotkania delegatów synodalnych i zaproszonych gości kończącego się w Bratysławie synodu Ordynariatu Polowego Słowacji była Msza święta. Zaproszenie na dziękczynną liturgię z okazji zakończenia Synodu Ordynariatu Polowego Słowacji przyjęło wielu wyjątkowych gości. Do Bratysławy przybył o. Giulio Cerchietti, szef watykańskiego Urzędu Ordynariatów Polowych w Kongregacji ds. Biskupów. Przybyli również przedstawiciele ordynariatów w Europie: bp Jure Bogdan, ordynariusz polowy z Chorwacji, bp László Bíró, ordynariusz polowy z Węgier, bp Tomo Vukšič, ordynariusz polowy z Bośni i Hercegowiny, bp Werner Freistetter, ordynariusz polowy i ks. Leszek Ryzka, wikariusz generalny z Austrii, ks. ppłk Władysław Kozicki, kanonik kapituły Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział również niektórzy biskupi ze Słowacji: bp Štefan Sečka ze Spisza, bp ViliamJudák z Nitry, bp AndrejImrich, biskup emeryt ze Spisza, bp Jan Sokol, biskup emeryt z Trnawy, bp Józef Halko, biskup pomocniczy z Bratysławy.

Na uroczyste zakończenie Synodu Ordynariatu Polowego Słowacji przyjęli zaproszenie także dr Marián Saloň, sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony, gen. Milan Maxim, szef Sztabu Generalnego Słowacji oraz przedstawiciele innych resortów Sił Zbrojnych Słowacji.

Przemawiając,  bp František Rábek, ordynariusz polowy Słowacji, podkreślił potrzebę nieustannej modlitwy, aby wnioski wyciągnięte podczas synodu znalazły realizację w codziennej misji chrześcijanina. Przypomniał słowa św. Augustyna, który pisał, że misją chrześcijanina nie jest branie, ale przynoszenie owoców. Synod ma być jak wiosna - czas, gdy nowe płody zaczynają się rozwijać i dojrzewać. Prośmy o to, byśmy z radością i odwagą kroczyli do przodu – wzywał wiernych ordynariusz.

Na zakończenie przemówili do zgromadzonych o. Giulio Cerchietti oraz płk dr Marian Bodolló, szef duszpasterstwa Straży Pożarnej.

Po zakończeniu liturgii wszyscy udali się na teren Akademii Policyjnej, gdzie miał miejsce posiłek przygotowany dla uczestników uroczystości.

 

xwmk


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;