Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-10
Sybiracka droga krzyżowa w Szczecinie

10 marca w kościele garnizonowym pw. św. Wojciecha w Szczecinie odbyła się Sybiracka Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli Związku Sybiraków oddział Szczecin im. dr. Feliksa Mikulskiego.

Wspólnota Sybiraków która jest bardzo liczna w Szczecinie chcąc uczcić pamięć swoich bliskich i modlić się w ich intencji przygotowała poszczególne stacje drogi krzyżowej nawiązując do tych tragicznych wydarzeń które przeżywali nasi rodacy którzy zostali w sposób przymusowy wywiezieni na Syberię od Workuty przez Sachalin po bezkresne stepy Kazachstanu po ofiary Katynia, Charkowa, Miednoje i tych wszystkich którzy doznali ucisku, przemocy i złości na „nieludzkiej ziemi.

Ks. ppłk Piotr Gibasiewicz proboszcz parafii wojskowej we wstępie do drogi krzyżowej skierował do wszystkich licznie zebranych uczestników nabożeństwa następujące słowa – Stajemy dziś wraz z całą Rodziną Sybiraków na Drodze krzyżowej naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który powiedział: „Kto chce pójść za Mną niech weźmie swój krzyż każdego dnia i Mnie naśladuje ”. Prawdziwy chrześcijanin realizuje tę drogę przez całe swoje życie są jednak momenty, kiedy odczuwa się tę drogę szczególnie silnie. Dla Sybiraków była nią droga na Sybir i życie w nieludzkich warunkach na Sybirze. W każdej ze stacji dzisiejszej Drogi krzyżowej usłyszymy bardzo bolesne wspomnienia Sybiraków, które do dziś są cierniem w ich sercach.
- Sybiracka Droga Krzyżowa jest dla każdego z nas czasem modlitwy,refleksji nad sensem cierpienia z pomocą przychodzą nam słowa P.CLAUDE który powiedział - Bóg nie przyszedł aby znieść cierpienie ani nawet, aby je wyjaśnić . Przyszedł , aby je wypełnić swoją obecnością . Idźmy za Jezusem Chrystusem bo jest to jedynie prawdziwa droga która prowadzi do zbawienia człowieka – dodał ksiądz kapelan.

X. PG 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;