Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-12
Drawsko Pomorskie: Artylerzyści z Sulechowa na poligonie w Drawsku

11-12 marca (sobota i niedziela) to kolejny weekend na poligonie, podczas, którego ćwiczący żołnierze mogli skorzystać z oferty zabezpieczenia czasu wolnego przygotowanej przez sekcję wychowawczą. Nie zabrakło również czasu na niedzielną Eucharystię.

W niedzielę rano czterdziestoosobowa grupa żołnierzy wyjechała do miejscowości Wałcz aby skorzystać z możliwości obejrzenia niemieckich fortyfikacji tzw. Wału Pomorskiego z czasów drugiej wojny światowej. Wycieczkę przygotowali pasjonaci historii z Muzeum Wału Pomorskiego, którzy pokazali klika atrakcji fortyfikacyjnych Pommernstellung, czyli Wału Pomorskiego, niemieckiej linii fortyfikacyjnej utworzonej jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku w celu obrony Pomorza Zachodniego przed ewentualnym atakiem ze strony państwa polskiego, a w 1945 roku wykorzystanych do obrony przed nacierającą Amią Czerwoną i żołnierzami 1 Armii Wojska Polskiego.

Z kolei po południu liczna grupa obecnych na poligonie żołnierzy przybyła na  Mszę Świętą polową, którą odprawił 
ksiądz kapelan porucznik Krzysztof Ziobro. Kapelan sulechowskich artylerzystów zachęcał do częstego uczestnictwa w Eucharystii, która powinna być naszym wyjściem na Górę Tabor i spotkaniem z Panem Jezusem pod postacią Chleba. Po takim osobistym spotkaniu z Jezusem Przemienionym możemy iść do naszych rodzin, środowisk, miejsc pracy czy służby i tam głosić słowem i czynem Dobrą Nowinę o zbawieniu – mówił ksiądz kapelan. Na zakończenie Mszy Świętej zgromadzeni żołnierze wyrazili swoją wdzięczność za cotygodniowe odwiedziny pomimo dużej odległości i odprawione Eucharystie za nich i ich bliskich.

Tekst i zdjęcia: st. kpr. Krzysztof Płaszczewski

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;