Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-11
Bierzmowanie w Parafii Wojskowej w Bartoszycach

W sobotnie, pogodne, przedpołudnie 11 marca, do Garnizonu Bartoszyce przybył Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg Józef Guzdek by udzielić sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 23- osobowej grupie młodzieży z Parafii Wojskowej pw. św. Jana XXIII.

Po przyjeździe ks. Biskup został powitany przez Zastępcę Dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płka  Wojciecha Dobrzynia i ks. ppłka Marka Wojnowskiego. Następnie ks. Biskup pomodlił się przed tablicą upamiętniającą podległych żołnierzy 20 BBZ na misji w Afganistanie a po wejściu do kościoła przywitał się z młodzieżą i rodzicami.

Po rozpoczęciu Mszy św. przedstawiciele rodziców młodzieży bierzmowanej poprosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W tym roku dla naszej parafii było to wydarzenie wyjątkowe, bo po raz pierwszy w gronie młodzieży bierzmowanej stanęły osoby ochrzczone w naszej parafii.

W homilii Biskup Polowy WP nawiązał do Ewangelii według, św. Jana  (J 21,15-19), kiedy to św. Piotr otrzymuje władzę pasterską. W życiu każdego człowieka dokonuje się przełom tak jak to dokonało się u św. Piotra. Pytanie „czy miłujesz mnie” było tematem wiodącym homilii. Pytanie do młodzieży czy miłujesz mnie bardziej, dojrzalej, odpowiedzialniej by stawać się świadkiem Ewangelii

W darze ołtarza młodzież ofiarowała dla Parafii Ewangeliarz wraz z pulpitem.

Po zakończanej liturgii młodzież podziękowała Swojemu Biskupowi za udzielony jej sakrament ofiarowując tablo w kształcie tarczy wraz z garłaczami  i prochownicą, jako symbol, że nie będą się chronić tylko za tarczą lecz też o swoją wiarę walczyć. Następnie Pasterz Diecezji Polowej Wojska Polskiego poświęcił pamiątkowe krzyże i ofiarował młodzieży różańce. W radosnym nastroju wszyscy stanęli wraz swoim Szafarzem Sakramentu do wspólnego zdjęcia.

W uroczystej liturgii uczestniczył ks. infułat płk Adolf Setlak z parafii pw.  św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej w Bartoszycach, który podczas liturgii pełnił posługę w konfesjonale i ks. dr Roman Laskowski z parafii pw. św. Brunona w Bartoszycach, który jednocześnie pełnił posługę ceremoniarza. Oprawę Muzyczną podczas uroczystej Mszy św. przygotował nasz parafialny organista Pan Marcin Podolecki a fotorelację pan Tomasz Kowalski.

ks. ppłk Marek Wojnowski

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;