Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-14
Fatima: 560 policjantów i pracowników służb wśród przygotowujących wizytę papieską

Około 560 pracowników portugalskiej policji i służb bierze udział w przygotowaniach do wizyty papieża Franciszka w Fatimie, która odbędzie się pomiędzy 12 a 13 maja br. Jak ujawnił komendant oddziału obrony cywilnej w Fatimie Mario Silvestre, dzień przed przybyciem Ojca Świętego do tej portugalskiej miejscowości skontrolowane zostaną wszystkie samochody wjeżdżające do Fatimy.
- Plan operacji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa podczas pobytu papieża jest już niemal gotowy. Będzie on wdrażany w życie od 5 maja br. - poinformował Mario Silvestre.

Według przedstawicieli zespołu przygotowującego wizytę Franciszka w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, pewne jest, że na terenie sanktuarium w dniu 12 maja pojawi się co najmniej 500 tys. osób. Górna granica liczby spodziewanych pielgrzymów oscyluje na poziomie 1,5 mln osób. - Wiemy już, że w dniu pobytu papieża w Fatimie konieczne będzie korzystanie z dróg alternatywnych podczas wjazdu i wyjazdu z miasta. Utworzone też zostaną dodatkowe parkingi – dodał przedstawiciel zespołu przygotowującego wizytę Franciszka od strony transportu.

Papież spędzi w Fatimie mniej niż dobę podczas swojej wizyty, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej. Według roboczego programu wizyty, opracowanego na pożytek władz sanktuarium w Fatimie, Franciszek przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskiej linii Alitalia o 18.00. Lądowanie zostało zaplanowane w bazie wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z portugalskimi biskupami. W czasie swojego pobytu w Fatimie Franciszek nie zamierza odbywać żadnych spotkań.
mz (KAI/AE) / Fatima


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;