Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-18
Fatima: papież spotka się z prezydentem Portugalii w bazie wojskowej

Papież spotka się z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą w bazie wojskowej Monte Real, dokąd przybędzie z Rzymu 12 maja br. na główne uroczystości stulecia objawień maryjnych w Fatimie. Jak poinformował prezydent, do spotkania dojdzie zaraz po przybyciu Franciszka samolotem włoskich linii Alitalia. Dotychczas władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej twierdziły, że roboczy program wizyty, która nie będzie mieć charakteru państwowej, nie przewiduje żadnych spotkań, gdyż “Ojciec Święty odwiedzi Fatimę w charakterze pielgrzyma”.

69-letni Marcelo Rebelo de Sousa w marcu ub.r. oficjalnie zaprosił Franciszka do odwiedzenia Portugalii. Pochodzący z Argentyny papież będzie czwartą głową Kościoła katolickiego, która odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii.

W ostatnich dniach portugalskie media przypomniały, że z bazy wojskowej w Monte Real, oddalonej o około 40 km od Fatimy, korzystali dotychczas Paweł VI oraz Jan Paweł II. Obaj modlili się też krótko w usytuowanej tam kaplicy. 12 maja 1991 r. polski papież poświęcił w tejże bazie około dwa tysiące pamiątkowych krucyfiksów wykonanych z drewna. Następnie udał się helikopterem do fatimskiego sanktuarium na wieczorne uroczystości modlitewne.

KAI

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;