Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-16
Warszawa: Prezydent wręczył stypendia dzieciom poległych żołnierzy i funkcjonariuszy

Uroczystość wręczenia stypendiów dzieciom rannych i poległych na służbie żołnierzy i funkcjonariuszy odbyła się 16 marca w Pałacu Prezydenckim. Prezydent wraz z Małżonką przekazali dyplomy stypendialne 48 dzieciom. Stypendia zostały ufundowane przez Fundację „Dorastaj z Nami”.

- To nie jest kredyt, to nie jest pożyczka, tu nie ma żadnego długu. Tu dług został zaciągnięty kiedyś przez tych, dla których wasze mamy, wasi ojcowie służyli, poświęcali się; dla polskiego państwa, dla ludzi dla społeczeństwa, dla bliźnich – mówił prezydent Andrzej Duda, zwracając się do stypendystów. To, podkreślał, raczej spłata długu ze strony społeczeństwa i państwa.

Prezydent podziękował Fundacji za to, że zainicjowała akcję wspierania dzieci w kwietniu 2010 roku i że „przez siedem lat, ta akcja stale się rozszerza”. - Stała się akcją, która ma znaczenie nie tylko wspólnotowe, choć to jest jej najważniejszy ludzki element - że jesteśmy razem, patrzymy nawzajem na siebie, że o sobie nie zapominamy, że jesteśmy solidarni, że państwo jesteście solidarni z tymi, którzy wymagają wsparcia – podkreślił prezydent.

W czasie gali jeden z byłych podopiecznych fundacji, Łukasz Krupski, artysta rzeźbiarz wręczył Parze Prezydenckiej statuetkę „Przyjaciel Fundacji”.
- To obowiązek Prezydenta Rzeczypospolitej, żeby wspierać takie dzieło; nie mam poczucia, żeby nam z tego tytułu należała się jakakolwiek wdzięczność - zaznaczył prezydent.

Dzieci otrzymały także upominki przekazane przez Kancelarię Prezydenta i Instytut Pamięci Narodowej.

W uroczystości uczestniczył też Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Podczas gali poinformowano, że Fundacja „Dorastaj z Nami” w ciągu siedmiu lat przekazała ponad 2,5 mln zł na rzecz 200 dzieci.

Fundacja „Dorastaj z Nami” powstała 28 kwietnia 2010 roku. Na początku niosła pomoc dzieciom ofiar katastrofy smoleńskiej. W 2013 roku rozszerzyła działalność, obejmując pomocą dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy zginęli lub zostali ranni w czasie pełnienia służby.

fot. Maciej Biedrzycki/KPRP
prezydent.pl., kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;