Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-22
Pielgrzymka młodzieży z Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie do Częstochowy

22 marca młodzież klas trzecich Gimnazjum nr 86 w parafii MB Ostrobramskiej wraz ze opiekunami i p. Dyrektor odbyła pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymka miała charakter dziękczynno-błagalny. Młodzież dziękowała Maryi za trzy lata nauki w gimnazjum oraz prosiła o światło Ducha świętego i o mądrość na czas zbliżających się egzaminów.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w intencji młodzieży oraz nauczycieli w kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. oraz indywidualnej modlitwie przed Obrazem Matki Bożej, młodzież udała się na zwiedzanie Jasnej Góry. Poznawanie sanktuarium zaczęło się od Sali Rycerskiej, pamiętającej wiele historycznych wydarzeń, w której umieszczono pamiątkowe sztandary wojskowe. Następnie grupa przeszła do Skarbca, gdzie znajdują się wota, które wierni zostawiali u stóp Czarnej Madonny. Kolejnym punktem poznawania Sanktuarium była Sala o. Kordeckiego. Przed przerwą obiadową młodzież jeszcze rozważyła stację Drogi Krzyżowej oraz zwiedziła Arsenał. Po krótkiej przerwie grupa udała się do kościoła św. Barbary, który znajduje się w niewielkiej odległości od Jasnej Góry. Przy tym kościele znajduje się kaplica z cudownym źródełkiem. Jest to miejsce z którego czerpano wodę do obmycia Cudownego Obrazu Matki Bożej po zadaniu ran ciętych Wizerunkowi Maryi w czasie napadu 14 kwietnia 1430 r.

To właśnie tutaj w tym cudownym miejscu, młodzież uczyła się od Maryi zaufania Bogu i wierności swoim wyborom, uczyła się jak kroczyć przez życie, pomimo upadków i przeciwności, uczyła się siły od Maryi, bo jak mówią słowa pieśni:
Komu ufać jak nie Tobie,
W Twoje dłonie wszystko złożyć.
Świat zawodzi, Ty zostajesz,
By mi Serce Swe otworzyć.
Chcę Cię kochać, chcę zawierzyć wszystkie życia niepokoje.
Chcę zaufać Ci, Maryjo, Chcę się w Serce wpisać Twoje.

ks. ppor. Krzysztof Włosowicz

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;