Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
marzec
2017-03-24
Biskup Polowy Józef Guzdek z wizytą duszpasterską w Garnizonie Gdynia

Piątek, 24 marca, był dniem wizyt Księdza Biskupa Polowego WP, gen. bryg. dr Józefa Guzdka w strukturach dowódczych i wybranych jednostkach garnizonu Gdynia. W godzinach porannych Ordynariusz Polowy odwiedził Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego. Gościa przyjął Dowódca COM-KM wiceadmirał dr Stanisław Zarychta. Podczas pobytu Biskup Polowy został zapoznany z organizacją, przeznaczeniem i zadaniami Centrum Operacji Morskich-Dowództwa Komponentu Morskiego, którego działalność obejmuje dowodzenie w czasie pokoju, kryzysu i wojny wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz Sił Powietrznych.

Kolejnym punktem pobytu w Gdyni były odwiedziny Portu Wojennego i spotkanie z kontradmirałem Krzysztofem Jaworskim, Dowódcą 3. Flotylli Okrętów. W jej trakcie Bp Guzdek zwizytował okręt podwodny ORP „Orzeł” oraz spotkał się z jego załogą
. Oprócz dowódcy flotylli gospodarzem tego spotkania był Dowódca Dywizjonu Okrętów Podwodnych, kmdr Sławomir Wiśniewski. Dalszym etapem odwiedzin duszpasterskich było zapoznanie się z bazą szkoleniową oraz zadaniami Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. W tym punkcie programu towarzyszył Biskupowi Polowemu zastępca komendanta ośrodka, kmdr ppor. Ireneusz Sekuła. Na zakończenie wizyty w kompleksie oksywskiego portu wojennego Bp Józef Guzdek odwiedził żołnierzy Jednostki Wojskowej Formoza, Tam spotkał się z kadrą dowódczą oraz zapoznał się  z organizacją, przeznaczeniem i wyposażeniem tej jednostki wojsk specjalnych.

Pobyt w garnizonie Gdynia zwieńczyła wizyta w Akademii Marynarki Wojennej. Biskup Polowy został w niej powitany zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Podczas krótkiej uroczystości na dziedzińcu uczelni na maszt została wciągnięta flaga generalska. W trakcie wizyty z racji nieobecności rektora/komendanta AMW obowiązki gospodarza pełnił prorektor ds. wojskowych kmdr dr Mariusz Mięsikowski.

Kończąc wizytę w Gdyni Ordynariusz Polowy ponownie zawitał w porcie wojennym skąd jednostką patrolową Straży Granicznej udał się drogą morską na Westerplatte do Morskiego Oddziału SG.

ks. kmdr Zbigniew Rećko

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;