Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-01
Wizyta biskupa polowego WP w krakowskim Centrum Operacji Lądowych w Krakowie

1 czerwca Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego (COLąd-DKL) im. gen. broni Władysława Andersa w Krakowie odwiedził biskup polowy Wojska Polskiego generał brygady Józef Guzdek.

Biskup, w towarzystwie dowódcy krakowskiego Centrum generała dywizji doktora Cezarego Podlasińskiego, spotkał się z żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej w Sali Tradycji. Tam przemówił do zebranych, opowiadając o swojej duszpasterskiej posłudze oraz wsparciu duchowym, którego zawsze jest gotów udzielić żołnierzom. - Jest to zawsze wielka radość dla mnie, że mogę spotkać się z żołnierzami. To niezmiernie ważne, aby rozumieć, że są wartości, których trzeba bronić. Nawet nasz święty papież Jan Paweł II, w trzechsetną rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej powiedział te słowa, że są takie sytuacje, w których chrześcijanin powinien chwycić za broń. Cieszę się także ze spotkania z pracownikami wojska. Cenię bardzo tych, którzy znajdują się na drugim planie i pracują często w cieniu innych. Chwała i cześć należy się tym, którzy pracują na zapleczu, bez nich nic by się nie udało. Miejcie świadomość, że my jesteśmy po to, aby Was wesprzeć i pomóc, aby Wam służyć, i drzwi kościoła garnizonowego nie zostaną przed nikim zamknięte. Życzę Wam mądrości i zrozumienia innych, abyście byli szlachetni i nie zapomnieli nigdy, czego wymaga od Was służba, którą pełnicie. Szczęść Boże.

Po tych słowach biskup wręczył dowódcy różaniec oraz album Jan Paweł II z Wojskiem Polskim, mówiąc przy tym: - Tak się złożyło, że urodziłem się w Wadowicach, podobnie jak nasz święty papież i chodziłem do tego samego liceum co on. Nie chełpię się tym, ale chcę zwrócić uwagę na to, że każdy jest panem swojego losu. W tym czasie kiedy dorastałem w Wadowicach był i kościół, i szkoła i więzienie też było. Dróg do wyboru było wiele. Następnie różaniec otrzymała także jedna z pracownic, pani Alfreda Daniec.

Także dowódca COLąd-DKL, generał Podlasiński wręczył biskupowi medal pamiątkowy z wizerunkiem generała Andersa, patrona Centrum, który wręcza wybitnym i wyjątkowym gościom.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Przepióra

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;