Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-07
Brodnica: Jubileusz 50. rocznicy powstania 4. Pułku Chemicznego

7 czerwca. odbyły się uroczystości związane ze świętem 4 Pułku Chemicznego połączone z 50-leciem utworzenia struktur pułku. Poprzedziła je polowa Msza św., której przewodniczył ks. płk  Zenon Surma - Dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy. W koncelebrze brali udział -ks prałat płk w st sp. Bolesław Lichnerowicz, ks. mjr Krzysztof Szustak  kapelan Garnizonu Tarnowskie Góry, ks. kpt Grzegorz Bechta  kapelan Garnizonu Jarocin oraz ks ppłk Piotr Wszelaki kapelan Garnizonu Brodnica.

Na wstępie ks płk Zenon Surma, odczytał list od biskupa polowego gen. bryg. Józefa Guzdka do uczestników spotkania, w których były zawarte słowa uznania, gratulacji i życzeń z okazji święta i 50-lecia sformowania 4. Pułku. Okolicznościowa homilię wygłosił ks. ppłk Piotr Wszelaki - ukazując znaczenie modlitwy i służby w aspekcie zadań i celów, które są na co dzień realizowane przez wojska chemiczne w kraju i bardzo często  po za jej granicami. Następnie odbył się uroczysty Apel, w trakcie którego zostały wręczone odznaczenia, awanse  przedefilowały pododdziały oraz sprzęt wojskowy.

W tegorocznym Świecie Pułku, wzięła udział bardzo duża liczba  zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawiciele jednostek i instytucji  wojskowych, kombatanckich, rodziny żołnierzy 67 pułku piechoty, byli dowódcy 4 Pułku Chemicznego oraz młodzież z klas mundurowych.

Druga część święta odbyła się w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy, gdzie Burmistrz wyróżnił najlepszych żołnierzy i pracowników jednostki. Uroczystość uświetnił występ chóru miejskiego.

x. P.W.

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;