Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-09
Zegrze: Żołnierze służby przygotowawczej złożyli przysięgę na sztandar

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 9 czerwca br. 156 żołnierzy służby przygotowawczej wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu.

W przeddzień przysięgi, 8 czerwca żołnierze służby przygotowawczej uczestniczyli we Mszy św. którą odprawił Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk.
Dzień dzisiejszy jest to jeden z najważniejszych i najbardziej doniosłych dni w waszym życiu. Oto bowiem w obecności żołnierzy Armii Krajowej, waszych przełożonych dowódców, gości, waszych najbliższych, przez sztandarem  wojskowym złożyliście przysięgę wierności Rzeczypospolitej. …. Przysięga świadczy o waszym patriotyzmie i oddaniu, ale również zobowiązuje do bycia w gotowości poniesienie największych poświęceń wobec państwa, narodu - powiedział zabierając głos komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura. Na zakończenie życzył elewom wytrwałości i żołnierskiego szczęścia, Rodzinom złożył szczególne wyrazy uznania i podziękowania, gratulując im swoich najbliższych.

Złożeniem przysięgi na sztandar wyróżnieni zostali szeregowi elewi: Mateusz Gadawski, Konrad Kałużny, Patryk Fontański oraz Marcin Szewczyk. Po słowach przysięgi Proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu ks. por. Antoni Humeniuk udzielił błogosławieństwa przysięgającym, a szer. elew Patryk Więckiewicz podziękował za szkolenie i przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości.

Przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy AK Wojciech Jeute wygłosił przesłanie do składających przysięgę, nawiązujące do złożenia przysięgi 70. lat temu przez żołnierzy Armii Krajowej.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych komendant Centrum wyróżnił listem gratulacyjnym następujących żołnierzy służby przygotowawczej szeregowych elewów: Mateusza Ciesielskiego, Sylwię Łempicką, Adriana Czarkowskiego, Annę Jawień oraz Krzysztofa Zaperta.

Atrakcją przysięgi był sprzęt łączności oraz informatyki, które wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć na palcu apelowym. Elewi po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze
swoimi oczekującymi bliskimi i znajomymi.

tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;