Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-09
Przysięga Wojskowa w Sulechowie

9 czerwca na Placu Ratuszowym w Sulechowie odbyła się przysięga żołnierzy służby przygotowawczej. Wierność Ojczyźnie oraz żołnierskim ideałom ślubowało 79 elewów z 5 Lubuskiego pułku artylerii.

Elewi służby przygotowawczej szkolą się w Sulechowie od 4 maja. Przysięga wojskowa jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego żołnierza. Dzisiejszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście – przewodniczący Rady Sejmiku Wojewódzkiego p. Edwin Łazicki, zastępca burmistrza Sulechowa p. Danuta Jurzak, przewodniczący Rady Miasta p. Stanisław Kaczmar oraz przedstawiciele służb mundurowych.

W przeddzień przysięgi wojskowej żołnierze służby przygotowawczej uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w kościele garnizonowym w Sulechowie. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz kapitan Tomasz Szefliński - proboszcz Parafii Wojskowej, kapelan sulechowskich artylerzystów. Ksiądz kapelan w homilii nawiązał,  że żołnierska służba jest ofiarą, miłością do Ojczyzny na wzór miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła.

Elewi swoją pracą, wysiłkiem włożonym w szkolenie udowodniliście, że zasługujecie na zaszczyt złożenia przysięgi. Bycie żołnierzem to powód do satysfakcji dumy i honor – powiedział w swoim przemówieniu płk Jacek Kiliński. Swoje słowa skierował także do rodziców – Szanowni Rodzice i opiekunowie, Możecie być z siebie dumni. Dumni za to, że w sposób celujący zdaliście egzamin z wychowania swoich dzieci – dodał.

Po słowach roty przysięgi kapelan garnizonu ks. kpt. Tomasz Szefliński udzielił błogosławieństwa na dalszą służbę. Miłym akcentem było wyróżnienie najlepszych elewów listem gratulacyjnym. Rodzice wyróżnionych otrzymali z rąk dowódcy podziękowania a mamy symboliczny kwiat.

Na zakończenie żołnierze odśpiewali Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego oraz przedefilowali przed licznie zebraną publicznością. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Świebodzina.

tekst: kpt. Marcin Stajkowski
zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;