Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-12
Wrocław: święto 10. Pułku Dowodzenia

Mszą w Grocie Maryjnej tuż obok kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej, w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, rozpoczęły się dwudniowe obchody święta 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Koncelebrowaną Eucharystię w wojskowej oprawie sprawowali ks. kan. Piotr Wawrzynek, administrator parafii we Wrocławiu – Leśnicy oraz ks. ppor. Błażej Woszczek, kapelan pułku, który wygłosił kazanie. Uczestniczył w niej dowódca pułku płk Dariusz Dejneka wraz z małżonką, kadra dowódcza, oficerowie, podoficerowie, żołnierze oraz pracownicy cywilni jednostki. W słowie skierowanym do zebranych ksiądz kapelan przywołał słowa Św. Jana Pawła II wypowiedziane na Westerplatte przed 30. laty, o wymaganiu przede wszystkim od samych siebie, o najbliższym każdemu z osobna jego prywatnym Westerplatte, które trzeba obronić, o które nie można nie walczyć a są nim wartości najwyższe. Wskazał także na wartość dni świątecznych by odróżnić je od tylu zwykłych, codziennych, bo one pozwalają zatrzymać się w zabieganiu i docenić to co się ma a przede wszystkim tych, których mamy obok siebie.

Asystę liturgiczną stanowili żołnierze jednostki.
Modlitwę przy ołtarzu zakończyło złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej zmarłych żołnierzy 10. Pułku. Znajduje się na niej również nazwisko gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego, byłego dowódcy Garnizonu Warszawa, który zginął w Smoleńsku. 

Następnie odbyła się uroczystość na placu apelowym wrocławskiej jednostki, w której uczestniczył dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb, kadra dowódcza DGW, byli dowódcy 10. Pułku, kombatanci i duchowni.

Wręczone zostały awanse na wyższe stopnie wojskowe, nagrody oraz odznaki pułkowe. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów po której miał miejsce występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych oraz spotkanie bankietowe w kasynie wojskowym.

fot. st. kpr. Łukasz Urbaniak
ks. ppor. Błażej Woszczek


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;