Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-11
Koszalin: Przyjęcie do grona ministrantów i kantorek w wojskowej parafii

W parafii św. Marcina w Koszalinie 11 czerwca odbyło się przyjęcie przez księdza proboszcza ppłk. Mariusza Śliwińskiego do służby liturgicznej trzech kantorek i sześciu ministrantów.

Ministrant to osoba, która pełni posługę w czasie sprawowania Eucharystii a także podczas nabożeństw. Do tej ważnej posługi przez ostatnie pół roku kandydatów przygotowywał ks. ppor. Łukasz Siedlecki.

W czasie spotkań przyszli ministranci nie zakładali jeszcze komży ani żadnej innej szaty liturgicznej. Na zbiórkach uczyli się podstaw służenia do Mszy Świętej. W przeddzień uroczystości odbyło się spotkanie formacyjne dla kandydatów i ich rodziców.  Nowo przyjęte kantorki i ministranci mogli się sprawdzić w nowych rolach na Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 10:30.

W czasie uroczystego przyjęcia kandydaci radośnie wypowiedzieli słowa przysięgi: „My, stojący przed ołtarzem Pańskim, dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania do służby liturgicznej, przyrzekamy: święte czynności ministranta i kantorek, wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Święty Dominiku Savio – módl się za nami. Amen”.

Tego dnia odpowiednio przygotowani kandydaci otrzymali białe szaty w które ubrali ich rodzice. Był to ważny dzień zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, dlatego założenie szat swoim dzieciom było wielkim przeżyciem dla rodziców ale także i ważnym elementem uroczystości. Na zakończenie uroczystego przyjęcia rodzice wyrazili wdzięczność za opiekę duszpasterską nad swoimi dziećmi.

tekst: mgr Magdalena Zdzińska
fot.: Błażej Gonczar

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;