Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-14
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych w Szczecinie

W środę  14 czerwca  o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym Ku Słońcu pod Pomnikiem Ofiar Obozów Koncentracyjnych odbyły się główne uroczystości patriotyczno – religijne z udziałem wojska i byłych więźniów obozów koncentracyjnych z okazji 77. rocznicy deportacji naszych rodaków do obozu hitlerowskiego w Oświęcimiu.'

„Brukowały wasze kości złotą drogę ku wolności. Stajemy dzisiaj w modlitwie i zadumie, oddając hołd wszystkim ofiarom hitlerowskich obozów koncentracyjnych przywołujemy imiona wszystkich naszych braci i sióstr którzy stali się ofiarami ucisku , przemocy i złości i oddali swe życie w obronie ludzkiej godności oraz wolności naszej Ojczyzny.
Niech Miłosierny Bóg Ojciec zechce przyjąć ofiarę ich życia razem ze zbawczą ofiarą swojego umiłowanego Syna. Przyjmij Boże nasze modlitwy przez Jezusa Chrystusa, który do końca nas umiłował i który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków ''. Tymi słowami modlił się pod Pomnikiem ks. ppłk. Piotr Gibasiewicz, który na zakończenie tej podniosłej uroczystości udzielił wszystkim zebranym Bożego błogosławieństwa.

Żołnierze 12 dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego na czele z dowództwem, byli więźniowie obozów zagłady, policjanci pozostałe służby mundurowe, władze, parlamentarzyści, młodzież szkolna, poczty sztandarowe oraz społeczeństwo miasta Szczecina modliło się o wieczny pokój dla wszystkich, którzy zostali pomordowani w miejscach kaźni.

Również bardzo wzruszające świadectwo tamtych tragicznych wydarzeń złożył jeden z więźniów obozu w Oświęcimiu żołnierz AK uczestnik powstania warszawskiego.

Podczas uroczystości z udziałem kompanii honorowej miał miejsce Apel Pamięci, odegrano „Rotę” oraz zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów. Była to dla wszystkich uczestników lekcja historii, patriotyzmu, czas szczególnej modlitwy i refleksji.

ks. ppłk Piotr Gibasiewicz

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;