Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-15
Uroczystość Bożego Ciała w Kosowie

15 czerwca w bazie CMLT w Novo Selo miało miejsce religijne wydarzenie związane z kultem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
O godz. 11.00 przed kaplicą św. Krzysztofa zgromadziła się społeczność wojskowa celem wzięcia udziału w celebracji Mszy św. oraz procesji eucharystycznej. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze XXXVI zmiany PKW KFOR, policjanci pełniący służbę w ramach EUFOR oraz dowództwo KFOR na czele z BG Christianem Rienerem  i goszczącej nas bazy reprezentowanej przez LTC Laszlo Szalontaia.

Mszę św. sprawował ks. por. Sławomir Bylina, który w homilii podkreślił rolę obecności Chrystusa w naszym codziennym życiu. „Za chwilę będziemy świadkami kolejnego cudu, którego może doświadczyć każdy z nas, wpatrując się w Jezusa Chrystusa obecnego w postaci Eucharystii” – tymi słowami rozpoczął kazanie ksiądz kapelan.

Następnie wierni wyruszyli w drogę do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez polskich żołnierzy. Lokalizacja punktów procesji nie była przypadkowa, ponieważ każdy z nich został zbudowany przez żołnierzy z konkretnych grup: Żandarmerii Wojskowej z Policją, Sekcji Medycznej, Kompanii Manewrowej oraz NSE. Dodatkową motywacją budowniczych dekoracji była rywalizacja w konkursie na najpiękniejszy wystrój ołtarza, którą wygrała Kompania Manewrowa.

Tekst: ks. por. dr Sławomir Bylina, ppor. Szymon Niewada
Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;