Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-15
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Szczecinie z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego

Tradycyjnie społeczeństwo Szczecina w dniu 15 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) oddało cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W miejscowej bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 9.00 mszy św. przewodniczył arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko –Kamieński, zaś w koncelebrze uczestniczyli kapłani sąsiadujących ze sobą parafii m.in. również parafii wojskowej pw. św. Wojciecha.

Ksiądz Arcybiskup w swej homilii mówił o Eucharystii, która jest pokarmem na życie wieczne i źródłem życia dla każdego człowieka który w swej pielgrzymce podąża do szczęścia które znajduje się jedynie w Panu Bogu, który pozostał z nami aż do skończenia świata, po postacią chleba i wina. Cudu przeistoczenia nie da się w pełni wytłumaczyć słowami. Zawsze będzie ono wymagało pokornego kroku wiary, w której bardziej zawierzymy Słowu Bożemu niż naszym własnym zmysłom. Ksiądz arcybiskup modlił się Jezu chlebie żywy Ty dajesz nam życie wieczne. Pozwól nam jak najczęściej przystępować do Twojego stołu, posilać się Twoim Ciałem i obmywać Twoją Krwią.

Po Mszy św. odbyła się Centralna procesja ulicami Miasta do czterech ołtarzy. Drugi ołtarz przy kościele garnizonowym został przygotowany przez żołnierzy którzy w mundurach uczestniczyli w procesji i asystowali ks. ppłk Piotrowi Gibasiewiczowi, który niósł Najświętszy Sakrament od ołtarza drugiego do trzeciego.

Zakończenie uroczystej procesji odbyło się przy katedrze św. Jakuba gdzie był przygotowany ostatni z ołtarzy tematyka ołtarzy nawiązywała do tajemnicy Eucharystii i 100-lecia objawień fatimskich.

We Mszy św. i procesji pod przewodnictwem Biskupów, uczestniczyli kapłani, wierni z całego Szczecina, siostry zakonne, grupy modlitewne, młodzież, dzieci komunijne, klerycy seminarium, ks . diakoni, cechy rzemiosł, zespół folklorystyczny tego regionu, służby mundurowe, policja , marynarze oraz wojsko wraz ze swymi rodzinami dając świadectwo wiary i postawy godnej  żołnierza Wojska Polskiego.

Oprawę muzyczną przy każdym ołtarzu zapewniły chóry parafialne i młodzież studencka. Był to dla każdego z nas czas szczególnej modlitwy i spotkania z Jezusem Eucharystycznym, który z miłości do człowieka pragnie towarzyszyć nam w trudach naszego życia i różnych naszych zmaganiach.

P.G.

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;