Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-15
Uroczystość Bożego Ciała w Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej na Warszawskim Bemowie

14.00 800x600

W czwartek, 15 czerwca, w liturgii obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu, dziękowaliśmy Chrystusowi za Jego stałą obecność w darze Eucharystii.

W uroczystość Bożego Ciała, w naszej parafii gościliśmy ks. kan. por dr Jana Dohnalika – kanclerza Kurii Ordynariatu Polowego, który poprze głoszone Słowo Boże wprowadził nas w klimat uroczystości: „Tu na ołtarzu nie jest tylko »Pamiątka« tak jak urodziny czy imieniny, tu jest »Żywa Pamiątka«, to jest uobecnienie się tego co działo się dwa tysiące lat temu. Tu na prawdę pod postacią chleba i wina staje się ukrzyżowany i zmartwychwstały Chrystus. W tych znakach sakramentalnych uobecniamy Jego Ofiarę. (...) W życiu człowieka bardzo ważna jest obecność - w życiu dziecka obecność jego rodziców, w życiu chłopaka i dziewczyny ważne jest obecność zakochanych - w każdy momencie życia człowieka jest ważna obecność drugie osoby. Pan Bóg doskonale o tym wie i dlatego On tą Swoją obecność zawsze nam ukazuje w Eucharystii”. Kaznodzieja przypomniał również, że w procesji Chrystus wychodzi na nasze ulice, aby nam przypomnieć, że jest z nami obecny w każdej chwili naszego życia i codzienności. A my powinniśmy postawić sobie pytania: „Na ile jesteśmy otwarci na tą Bożą obecność, ile czerpiemy z tej Bożej obecności?”.

Po Mszy św. o godz. 12.00, z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyszliśmy w uroczystej procesji ulicami parafii do czterech ołtarzy. Parafialna procesja Bożego Ciała przeszła tradycyjnie ulicami: Kutrzeby, Natalii, Grotowską, Westerplatte, Thommego i powróciła do kościoła ulicą Kaliskiego. W procesji nie mogło zabraknąć dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyjęły Komunie św., oraz podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Jak co roku „modlitewny pochód” uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna WP. Na zakończenie procesji, ks. płk dr Jan Domian - proboszcz parafii, wyraził wdzięczność wszystkim grupom parafialnym za zaangażowanie się w przygotowaniu czterech ołtarzy i za liczne uczestnictwo.

xIB
foto: pchor. P. Hracewiat

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;