Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-18
Katedra polowa: Msza św. prymicyjna ks. Tomasza Miencickiego

Mszą św. prymicyjną odprawił dziś w katedrze polowej neoprezbiter ks. Tomasz Miencicki. Ks. Tomasz po odbyciu kilkuletnich praktyk w archidiecezji warszawskiej i po zakończeniu kursu oficerskiego zostanie włączony w grono kapelanów Ordynariatu Polowego.

Homilię wygłosił ks. Zdzisław Rogoziński, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie i przez kilka lat ojciec duchowny seminarium archidiecezji warszawskiej. Zachęcał w niej ks. Miencickiego do  zawierzenie swoje posługi Bogu, życzył, aby "nie bał się świata". – Łaska jest większa niż wszystko co w świecie jest, i większa od wszystkiego o czym możemy sobie pomyśleć. Gdy Bóg stawia zadanie i posyła człowieka to daje mu siłę do wypełnienia tego zadania. Nie stawia rzeczy ponad siły, ale daje swoją Bożą siłę. Życzę księdzu Tomaszowi, żeby go nic nie przerażało, żeby zaufał Łasce i żeby całe swoje życie kapłańskie nigdy nie przestał być wobec Jezusa owieczką, która go pokornie słucha i za nim idzie - powiedział ks. Rogoziński.

Dodał, że sprawowaniu posługi kapłana potrzebne są zaufanie i pokora. –Każdy z nas ma swoją historię życia. Ta historia jest taka, jaka jest. Były w niej rzeczy, z których się cieszymy i takie, od których pragnęlibyśmy uciec jak najdalej, ale nadal są częścią naszego życia i tożsamości. I gdy pozwalamy, by Bóg działał w naszym życiu są tym co tłumaczy i daje świadectwo, co Bóg może. Jak Bóg jest gotów człowieka przemienić, uświęcić i posłać, by innym przynosił ulgę – powiedział ks. Rogoziński.

Eucharystię koncelebrował ks. Jan Dohanlik, kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego oraz opiekun przygotowujących się do posługi kapelańskiej kleryków.

Po Komunii św. ks. Miencicki wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pomogli mu na drodze jego powołania.

Na zakończenie neoprezbiter udzielił specjalnego, prymicyjnego błogosławieństwa poprzez nałożenie konsekrowanych dłoni na głowy wiernych. Najpierw kapłanom, siostrom zakonnym, a następnie wszystkim wiernym zgromadzonym w katedrze.

Ks. Miencicki jest jednym z dwóch wyświęconych w tym roku kapłanów, którzy w przyszłości zostaną kapelanami Ordynariatu Polowego. W zeszłym tygodniu swoją Mszę św. prymicyjną odprawił w katedrze polowej ks. Sebastian Śledziona.

fot. Krzysztof Stępkowski
kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;