Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-23
Opole: Pół wieku 55 Batalionu Remontowego

Żołnierze i pracownicy wojska 55 Batalionu Remontowego oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji 50. rocznicy utworzenia batalionu.

Zgromadzonych na uroczystej zbiórce gości, wśród których był dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz oraz przedstawiciele Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, lokalnych władz rządowych i samorządowych, delegacje z instytucji i jednostek wojskowych, służb mundurowych, byłych żołnierzy i pracowników wojska, a także organizacji pozarządowych powitał dowódca 55 Batalionu Remontowego podpułkownik Andrzej Rakowski.

W swoim przemówieniu przypomniał historię i tradycje jednostki oraz momenty przełomowe, które wpłynęły na obecny kształt batalionu. Podpułkownik Rakowski wyliczył również najważniejsze zadania zrealizowane przez batalion oraz podsumował – „Dzisiaj z dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że 55 Batalion Remontowy sprostał tej próbie czasu i z powodzeniem, odnosząc sukcesy, rozwija się razem ze zmieniającymi się Siłami Zbrojnymi”. Za dotychczasową służbę i pracę podpułkownik Rakowski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska batalionu – „Z tej okazji chciałem serdecznie podziękować tym, którzy włożyli swój wkład w rozwój 55 Batalionu Remontowego, tym którzy przyczynili się do każdego z sukcesów, w których batalion miał swój udział”.

Podczas uroczystości wręczono decyzje o mianowaniu na wyższy stopień wojskowy, a wyróżniający się żołnierze i pracownicy wojska otrzymali z rąk dowódcy 55 Batalionu Remontowego podpułkownika Andrzeja Rakowskiego odznaki pamiątkowe, listy gratulacyjne i dyplomy za długoletnią pracę zawodową.

Obecny na uroczystościach dowódca 10 Brygady Logistycznej podziękował podpułkownikowi Andrzejowi Rakowskiemu za dotychczasowe osiągnięcia słowami -
Dziękuję za konsekwencję i skuteczność w wykonywaniu zadań, za właściwe zgranie i ukierunkowanie działalności sztabu i podległych pododdziałów. Życzę dalszych osiągnięć w wypełnianiu powierzonych obowiązków, satysfakcji z realizacji zadań, niezmiennie życzę wytrwałości i dobrego zdrowia”. Pułkownik Szymon Lepiarz wyraził również uznanie dla żołnierzy i pracowników wojska 55 Batalionu Remontowego – „Serdeczne pozdrowienia kieruję do żołnierzy i pracowników wojska batalionu. Dziękuję za trudną, a czasem i niebezpieczną służbę i pracę, profesjonalizm oraz oddanie sprawie obronności. Życzę kolejnych sukcesów i tego, by nigdy nie zabrakło Państwu inspiracji i motywacji do dalszej służby i pracy”.

Przed apelem z okazji święta jednostki, personel 55 batalionu remontowego wziął udział we
Mszy świętej w intencji żołnierzy i pracowników wojska oraz ich rodzin, która odprawiona została przez kapelana wojskowego księdza majora Sławomira Gadowskiego w Kaplicy Garnizonowej 10 Brygady Logistycznej.

tekst: por. Piotr Płuciennik
zdjęcia: por. Piotr Płuciennik, Jerzy Smajdor
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;