Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-27
Modlitwa przy grobie Władysława Stasiaka, byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP i szefa BBN

Ks. por. Marcin Janocha przewodniczył modlitwie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w intencji Władysława Stasiaka, byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz byłego szefa BBN, który zginął w tragedii smoleńskiej w 2010 r. Wizyta na Wojskowych Powązkach związana była z obchodzonym 27 czerwca dniem imienin byłego szefa BBN.

W modlitwie uczestniczyli byli podwładni ministra Stasiaka oraz obecni pracownicy biura. Na jego grobie złożona została wiązanka kwiatów oraz zapalony znicz. Znicz zapłonął także na grobie następcy ministra Stasiaka w BBN – Aleksandra Szczygły.

Władysław Augustyn Stasiak urodził się 15 marca 1966 we Wrocławiu, minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a także Kancelarii Prezydenta RP.

Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej (I promocja w 1993).W latach 1993–2002 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, m.in. jako wicedyrektor Departamentu Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Od listopada 2002 pełnił funkcję zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego, odpowiedzialnego za sprawy ochrony ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego, działalność Straży Miejskiej oraz ewidencję ludności, ochronę zdrowia, sport i kulturę fizyczną.

Od 2 listopada 2005 do 31 maja 2006 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, odpowiedzialny za nadzór nad Policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu. Następnie był sekretarzem stanu w tym resorcie do 24 sierpnia 2006, kiedy to objął urząd szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Od 8 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego. 19 listopada 2007 ponownie został szefem BBN. 15 stycznia 2009 odwołano go z tego stanowiska. Jednocześnie otrzymał nominację na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta RP.

27 lipca 2009 został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP, zastąpił na tym urzędzie Piotra Kownackiego. W wywiadzie udzielonym w przeddzień uroczystości w Katyniu, powiedział m.in. „Prawda wymaga konkretów”.

Zginął w drodze do Katynia, 10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Został pochowany 20 kwietnia 2010 r.na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

fot. Krzysztof Stępkowski
kes


ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;