Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
czerwiec
2017-06-30
Święto 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego

Żołnierze i pracownicy RON 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody związane z 60. rocznicą powstania formacji odbyły się 30 czerwca 2017r. na terenie jednostki wojskowej.
Jak co roku w przededniu święta żołnierze uczcili pamięć byłych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej, zapalając w imieniu Dowódcy 1. ORel. symboliczny znicz na grobach zmarłych kolegów.

Uroczyste obchody 30 czerwca otworzyła Msza święta polowa w intencji żołnierzy oraz Ojczyzny, którą celebrowali: ks. dziekan Stefan Kazulak, ks. proboszcz Zbigniew Suchecki i ks. mjr Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu. Na zakończenie Mszy św. ks. płk. Aleksy Andrejuk – Dziekan Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego odmówił modlitwę w intencji żołnierzy i pracowników 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. We Mszy uczestniczyło dowództwo, żołnierze, pracownicy wojska ich najbliżsi oraz zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej pod obeliskiem upamiętniającym patrona 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Jana Kowalewskiego w obecności członka Jego rodziny  złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczny znicz.

W południe rozpoczął się uroczysty apel z okazji święta 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Meldunek o gotowości pododdziałów ośrodka, Dowódcy płk. Andrzejowi KOZERZE złożył dowódca uroczystości ppłk Sławomir BUKOWSKI.
Dowódca 1. ORel.  w swoim przemówieniu przywitał wszystkich zgromadzonych gości. Podkreślił wysoki kunszt oraz bardzo dobre wyszkolenie Ośrodka, podziękował także żołnierzom i pracownikom RON za służbę i pracę oraz złożył życzenia.

Święto Ośrodka to także okazja do wyróżnienia i uhonorowania najlepszych żołnierzy i pracowników. Zgodnie z rozkazami Dowódcy Generalnego RSZ i Dowódcy 1. ORel.  wręczono Odznaki, listy gratulacyjne oraz inne formy wyróżnień.

Wyrazem najwyższego uznania, szacunku i wdzięczności za wsparcie i współpracę 1. ORel. z władzami administracyjnymi i samorządowymi, instytucjami miejskimi i powiatowymi oraz służbami mundurowymi, wyróżnił ich szefów i przedstawicieli pamiątkowymi podziękowaniami. O randze święta świadczyły też awanse żołnierzy na kolejny stopień wojskowy.

Po defiladzie pododdziałów przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Lublina, zaprezentowano pokaz wyszkolenia i umiejętności, żołnierzy i zaproszonych służb mundurowych.

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych zaproszono na żołnierski poczęstunek połączony ze spotkaniem pokoleń.

Nie zabrakło też atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników uroczystości. 

tekst Krystyna Kruszewska
st. chor. Andrzej Hajma
ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;