Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Adoracje 2005 r.
2005-12-04
II Niedziela Adwentu: Adoracja eucharystyczna (ks. mjr Paweł Piontek)

Pieśń: Spuśćcie nam na ziemskie niwy…
           Panie Jezu Chryste, obecny w Najświętszym Sakramencie, przyjm nasze uwielbienie i dziękczynienie za Dar Chleba Żywego, który przed chwilą przyjęliśmy, ku pokrzepieniu naszych dusz. Podczas każdej Mszy świętej ołtarz staje się naszym Betlejem, gdzie przychodzisz na świat. To Twój Ojciec tak zadecydował, byś narodził się jako Człowiek. On wybrał dla Ciebie Matkę i przez Nią wprowadził Cię w ludzką rodzinę.
           Tak jak Maryja trwamy w oczekiwaniu na Twoje przyjście. Święty czas adwentu, ma nas przygotować na godne przeżycie tego największego wydarzenia w dziejach ludzkości.
           Przychodzisz do każdego z nas i chcesz, aby nasze serca nie były zimnym, brudnym żłobem, ale wysprzątanym, przytulnym mieszkaniem, godnym tak Wielkiego Domownika. Uzdolnij nas swoją łaską, byśmy potrafili zmieniać się na lepsze.
Pieśń: Archanioł Boży Gabriel …
          W tym adwentowym czasie Kościół daje nam za wzór Maryję, prostą, posłuszną woli niebieskiego Ojca dziewczynę, która staje się Matką Syna Bożego. Bóg postawił Maryję w trudnej sytuacji: Zwiastowanie przez Archanioła Gabriela niesamowitej nowiny; trudna, lecz pełna wiary odpowiedź Bogu na powołanie; obawa zniesławienia w oczach ludzi; urągające warunki w miejscu narodzin Boga – Człowieka. Jednak zaufanie Bogu w tak trudnej sytuacji przyniosło błogosławione owoce dla całej ludzkości.
          Dlatego Maryja jest wzorem postawy dla wielu ludzi, którzy borykają się z różnymi życiowymi problemami. Każdemu z nas potrzebne jest zaufanie „Nadziei, wbrew nadziei!”, potrzebna jest wiara w to, że Bóg potrafi wyprowadzić dobro, nawet z najtrudniejszych sytuacji w których się teraz znajdujemy, które obecnie boleśnie przeżywamy: brak pracy, mieszkania, zepchnięcie na margines społeczny, samotność, choroba czy starość.
           Maryja nie byłaby w stanie sprostać temu wielkiemu powołaniu, gdyby nie odpowiedzialna postawa św. Józefa – Jej Oblubieńca. Św. Józef jako roztropny i wrażliwy człowiek, potrafił roztoczyć troskliwą opiekę nad Maryją i Dzieciątkiem. Tak bardzo potrzeba w naszych rodzinach odpowiedzialnych postaw ojców, którzy staną ponad własnym egoizmem i wygodą, którzy będą potrafili walczyć z nałogami trapiącymi wiele polskich rodzin, którzy oprą się pokusie oddalenia swojej żony – matki swoich dzieci.
          Panie Jezu, który doznałeś pełnej miłości opieki św. Józefa, błogosław ojcom naszych rodzin. Błogosław ludziom, którzy mądrymi ustawami, szczerze chcą wspierać świętą instytucję rodziny, dla dobra i świetlanej przyszłości naszej Ojczyzny.
Błogosław nam.
Pieśń na błogosławieństwo

Ks. mjr Paweł Piontek

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;