Czwartek, 26 październik 2017 r.
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
wyszukaj na stronie:   
You need to upgrade your Flash Player This is replaced by the Flash content.
Coraz bardziej wzrastać w łasce oto cel życia naszego. A prowadzi nas „Łaski pełna” Maryja.

bł. S.W. Frelichowski
1% podatku dla Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ORDYNARIAT POLOWY WP na FACEBOOK
Wiadomości kwiecień 2010 r.
2010-04-10
Komunikat Kurii Polowej Wojska Polskiego

W obliczu nieopisanej tragedii jaką dla Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego jest śmierć Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. dyw. prof. dr hab. Tadeusza Płoskiego a także Wicekanclerza Kurii Polowego WP ks. ppłk. Jana Osińskiego, którzy zginęli w katastrofie samolotu w Smoleńsku w gronie osób udających się wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na uroczystości katyńskie, Kuria Polowa Wojska Polskiego, księża kapelani i wierni trwają w bólu na modlitwie powierzając Chrystusowi Zmartwychwstałemu wszystkich, którzy zginęli.

Wyrazy współczucia składamy Rodzinie Biskupa Polowego: Mamie Kazimierze Płoskiej, Siostrze Elżbiecie, Bratu Janowi i ich Rodzinom oraz Rodzinie Księdza Wicekanclerza: Mamie Stanisławie, Siostrom: Renacie i Zofii z Rodzinami, prosząc Boga o siłę ducha do zniesienia cierpienia.

Wyrazy współczucia składamy Rodzinie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Rodzinie Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i wszystkim Rodzinom, których Bliscy zginęli w katastrofie samolotu w Smoleńsku.

Łączymy się w bólu z Prawosławnym Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego i Ewangelickim Duszpasterstwem Wojskowym upraszając dar życia wiecznego dla prawosławnego Biskupa Polowego bp. gen. Mirona Chodakowskiego oraz dla ewangelickiego Wikariusza Generalnego ks. płk. Adama Pilcha.

Miłosierdziu Bożemu powierzamy wszystkich którzy zginęli modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego.

Z wiarą i nadzieją odczytujemy słowa Chrystusa zapisane na kartach Ewangelii św. Jana „Jam jest zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11, ).

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego 10 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. koncelebrowana w intencji Ofiar katastrofy lotniczej.

W kościołach i kaplicach garnizonowych księża kapelani podczas niedzielnych Mszy św. będą polecać Zmarłych miłosierdziu Bożemu.

 

Ks. prał. płk Sławomir Żarski
Wikariusz Generalny Biskupa Polowego Wojska Polskiego

 

ORDYNARIAT-FB
Nasza Służba 18/2017
Informator
Diecezji Polowej

Copyright © Kuria Polowa WP 2004 - 2017
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4; 00-911 Warszawa 62
tel. c. (0-22) 826-05-68; w. 261-87-31-93; fax c. (0-22) 826-93-37
e-mail: opwp@ron.mil.pl;